Dla dzieci

Treningi brazylijskiego jiu-jitsu dla dzieci

Klub BJJ Invictus zaprasza wszystkie dzieci na treningi Jiu Jitsu. Każdy nowy zawodnik, który przychodzi po raz pierwszy na zajęcia, zaczyna na poziomie początkującym. Dopiero potem wraz ze wzrostem umiejętności i zaangażowania awansuje na wyższy pas i przechodzi do bardziej zaawansowanych grup. Aktualnie prowadzimy nabór do grup wiekowych:

 • 6 – 9 lat,
 • 10 – 12 lat,
 • 13 – 15 lat

Do 30 września pierwszy trening zapoznawczy jest bezpłatny. Przyjdź i przekonaj się o jakości naszych treningów. Kliknij tutaj, aby wybrać miejsce treningów.

Telefon: 514 292 714 | E-mail: biuro@invictusbjj.pl | facebook.com/BjjInvictus

Jak wygląda trening brazylijskiej odmiany sztuk walki, Jiu Jitsu?

Wiele lat działalności pozwoliło nam na przygotowanie niezawodnych konspektów treningowych, w których uczymy dzieci brazylijskiego Jiu Jitsu łącząc sport, naukę i zabawę. „Celem zajęć jest usprawnianie koordynacji ciała, zręczności, refleksu, rozciągliwości, a także umiejętności szybkiego podejmowania decyzji” – podkreśla nasz wielokrotny mistrz Europy i Polski – Maksymilian Wiśniewski (czarny pas), który prowadzi zajęcia z dziećmi. Podczas walki trzeba przewidywać ruchy przeciwnika. Zawodnicy emitują skupienie i wzmożoną koncentrację, które przekładają się na dobre wyniki w szkole.

W brazylijskim Jiu Jitsu nie ma kopnięć czy uderzeń, co dla niewtajemniczonych może zabrzmieć dziwnie. Walka polega na technikach obezwładnienia przeciwnika w pozycjach stojących i w parterze, m.in.: na dźwigniach, chwytach czy duszeniach. Pojedynek nadzorowany jest przez trenera, który bacznie obserwuje jego przebieg. Walkę można zakończyć poddaniem się, co sprawia, że ta zachodnia sztuka walki jest bezpieczna.

Treningi w naszym klubie wypełniane są przez różnorodne ćwiczenia ogólnorozwojowe. Zabawy i gry z elementami gimnastyki, takimi jak: przewroty, stanie na głowie, mostki; wprawiają w ruch wszystkie partie mięśni skutkując dobrą kondycją i prawidłową sylwetką. Z nami Twoja pociecha nigdy nie będzie się nudzić.

No i najważniejsze – w BJJ Invictus stawiamy na przyjaźń. Dla dzieci ważna jest grupa, z którą mogą integrować i nawiązywać znajomości. A nic tak nie łączy, jak wspólna pasja do sportu.

Pytania i odpowiedzi

 1. Czy za pierwszy trening Jiu Jitsu się płaci?
 • Nie! Pierwszy trening jest treningiem zapoznawczym i bezpłatnym. Dziecko i rodzice muszą najpierw sprawdzić, na czym polegają zajęcia i czy będą się podobać dziecku.
 1. Czy muszę kupić strój dla dziecka?
 • Strój, tzn. kimono, nie jest obowiązkowy. Nie ma potrzeby kupować go na pierwszych etapach szkolenia. Wymagany jest dopiero później, na przykład przy awansach na wyższe stopnie, czy na wyjazdach sparingowych. Dodatkowo, jednorodny strój sportowy ma mocny wpływ na wizerunek drużyny i sprawia, że zawodnicy czują się częścią jednego zespołu.
 1. Czy mogę przebywać na Sali i patrzeć, jak dziecko trenuje sztukę walki?
 • Obecność opiekuna nie jest wymagana. Bez problemu można obserwować przebieg treningu. Ważnym jest, żeby nie zakłócać pracy trenera.
 1. Ile trwa trening?
 • Grupy wiekowe 6-9 lat trenują przez 50 minut.
 • Starsze grupy: 60 minut i więcej w zależności od miejsca treningów.