Cross Trening

  • Poniedziałek, godz. 20.00: Cross trening
  • Wtorek, godz. 18.00: Cross Trening
  • Adres: Ul. Kościańskie Przedmieście 5, Czempiń

Co to jest Cross Trening?

Cross Treningi (ang. Cross training) w Czempiniu to forma treningu sportowego polegającego na praktykowaniu kilku dyscyplin sportu lub różnorodnych ćwiczeń w celu wszechstronnego rozwoju zawodnika. Łączy w sobie elementy gimnastyki sportowej, ćwiczeń z obciążeniem, oraz lekkoatletyki. Cross-Trening stawia na ćwiczenia siłowo-wytrzymałościowe. Intensywne ćwiczenia zostały skomponowane w celu podniesienia wydolności organizmu. Największy wpływ mają na to:

  • różnorodność ćwiczeń, które angażują czynnie różne partie mięśni,
  • powtarzalność ćwiczeń; odbywające się w trybie Sesja ćwiczeń – odpoczynek. Zwiększamy dzięki temu metabolizm, co wpływa pozytywnie na spalanie tkanki tłuszczowej.

W sportach walki to pojęcie obejmuje trening różnorodnych stylów lub systemów walki.

Dla kogo jest Cross Trening?

Cross Trening cechuje się tym, że trenować może go każdy. Bez względu na płeć, wiek, kondycję, czy uprawiało się kiedyś inne sporty czy nie. Stąd jedynym, zawężającym grupę docelową czynnikiem jest lokalizacja. Na Cross Trening zapraszamy wszystkich mieszkańców Czempinia, okolic, a nawet przejezdnych.

Czym się różni Cross Fit od Cross Treningu?

CrossFit to w praktyce okrojony Cross Trening. Założenia obu zajęć są podobne. Polegają na podobnie wymagających zestawach intensywnych ćwiczeń i obciążeń. Z tą różnicą, że Cross Fit w większości stawia na swego rodzaju sportowe zawody. Skupia się na rywalizacji z innymi, aniżeli rywalizacji ze samym sobą, jak to jest w Cross treningu. My stawiamy sobie coraz wyżej poprzeczkę, pokonujemy własne słabości i stopniowo podnosimy umiejętności. Cross-Trening kładzie duży nacisk na budowanie mięśni i spalanie kalorii. Efekt osiągamy poprzez podnoszenie mniejszych i bezpieczniejszych ciężarów, również dzięki czemu istnieje małe ryzyko ewentualnej kontuzji, podczas gdy w Cross Ficie używa się większych ciężarów. Ćwiczenia są dobierane zaplanowanym ciągiem aktywności, które każdy początkujący uczestnik Cross Treningu w Czempinie musi opanować, zanim przejdzie na wyższy, bardziej zaawansowany poziom.

W co się ubrać na Cross Trening?

Wygoda na pierwszym miejscu. Specjalna odzież to obowiązkowy punkt na stopniach suckesu. Strój powinien być wygodny, odprowadzać nadmiar wilgoci, przewiewny i elastyczny.  Jeżeli chodzi o top – proponujemy przewiewną i przylegającą do ciała koszulkę. Najlepiej typu „tank”, żeby nie ograniczał zakresu ruchów, co jest bardzo istotne przy tego typu treningu.  Zalecany materiał to polipropylen lub poliester, który pozwala skórze oddychać. Dół stroju powinien bazować na legginsach crossfit lub spodenkach. Pozwolą Ci obserwować pracę Twoich mięśni i podkreślą atrakcyjność sylwetki. Na trening również niezbędnie trzeba zabrać butelkę wody!

Jak zapisać się na zajęcia?

Rejestracja w linku: https://invictus-cross.cms.efitness.com.pl/ Skontaktuj się w razie potrzeby pomocy: Telefon: 514 292 714 | E-mail: kontakt@invictusbjj.pl