Klub

Klub sportowy INVICTUS BJJ

Nazwa pochodzi z języka łacińskiego i oznacza NIEZWYCIĘŻONY. Prowadzimy sekcje sportowe brazylijskiego Jiu Jitsu, submission fighting oraz NO GI. Sekcje podzielone są na stopnie zaawansowania: początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany. Również uwzględniamy podział na dzieci i dorosłych.

Czym jest Brazylijskie Jiu Jitsu – główna sekcja Invictus BJJ?

Brazylijskie Jiu Jitsu koncentruje się na pojedynku z jednym przeciwnikiem. Celem walki nie są kopnięcia czy uderzenia z pięści, a przejęcie kontroli nad oponentem używając różnych technik obezwładnienia, np. kontrolowanym bólem dźwigni, chwytów lub duszenia. Z resztą uderzenia są tutaj mocno utrudnione, ponieważ zawodnicy brazylijskiego Jiu Jitsu konkurują w zwarciu. Walka w tej zachodniej sztuce walki odbywa się głównie w parterze. Unieruchomiony przeciwnik musi ówcześnie zostać sprowadzony do podłogi. Potem należy zastosować techniki kończące – np.; wyżej wspomniane dźwignie zmuszające przeciwnika do poddania się. Stosuje się również tzw. Dosiad, który polega na siedzeniu na leżącym wrogu. Jest to jeden z charakterystycznych elementów dla brazylijskiego Jiu Jitsu.

 

Treningi prowadzone są przez instruktorów i zawodników, którzy doświadczenia zbierają na matach całego świata, szkolą się i wymieniają poglądy z najlepszymi zawodnikami i trenerami brazylijskiego Jiu Jitsu. Czytaj więcej o naszych instruktorach i mistrzu Europy, Maksymilianie Wiśniewskim. Ćwicząc u nas można skorzystać z fachowej porady w dziedzinie programów przygotowawczych do zawodów, dietetyki oraz ogólnej poprawy zdrowia.

W tej chwili prowadzimy zajęcia w Mosinie, Czempiniu, Poznaniu, Środzie Wielkopolskiej, Skórzewie i Puszczykowie, a wkrótce w innych miastach całej Polski. Zapraszamy każdego, kto chce poznać piękno zachodnich sztuk walki BJJ, poczuć się bezpieczniej i nabyć praktycznych umiejętności.

Strefa FIT w Czempiniu – Różnorodne zajęcia na wzorową sylwetkę i kondycję

A jeśli sztuki walki nie są dla Ciebie przekonywujące i chcesz skupić się na poprawieniu sylwetki / aktywnym spędzaniu czasu wolnego, zapraszamy do naszej strefy FIT w Czempiniu.

Kliknij link powyżej, aby dowiedzieć się więcej o naszych sekcjach w strefie FIT.